خبرگزاری میزان- سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس در ارتباط با قانون بیمه شخص ثالث گفت: در این قانون سازوکارهایی جدید برای ارائه خسارات وارد شده به شخص ثالث تعبیه شده که از جامعیت بیشتری نسبت به قانون پیشین برخوردار است.

«محمد علی اسفنانی» در گفت‌وگو با خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان، با اشاره به ضرورت تصویب قانون بیمه شخص ثالث اظهار کرد: در این قانون سازوکارهایی جدید برای ارائه خسارات وارد شده به شخص ثالث تعبیه شده که از جامعیت بیشتری نسبت به قانون پیشین برخوردار است.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه سیاست و اولویت دستگاه قضا مبنی بر کاهش جمعیت کیفری است، تصویب این قانون می‌تواند از افزایش ورود زندانیان تصادفات و حبس آنها جلوگیری کند.

اسفنانی تصریح کرد: در تبصره الحاقی ماده 55 لایحه بیمه اجباری خسارات وارد شده به شخص ثالث ذکر شده که شرط گذراندن کارت پایان خدمت سربازی و معافیت برای اخذ گواهینامه الزامی نیست، بنابراین با برداشته شدن شرط بیمه و گواهینامه از گذراندن دوره سربازی همه کسانی که سربازی نرفته‌اند گواهینامه می‌گیرند که این ماده به تایید شورای نگهبان رسید.

سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس گفت: برابری خسارت پرداختی از سوی بیمه برای زن و مرد در حوادث رانندگی نیز در این قانون پیش‌بینی شده که به تایید شورای نگهبان نیز رسیده است.

اسفنانی در پایان گفت: مشخص شدن ضوابط دریافت خسارت بیمه شخص ثالث از چند صندوق بیمه ای و منابع مالی صندوق تامین خسارت‌های بدنی، حذف الحاقیه از موارد دیگری است که در این قانون به آن پرداخته شده است.

منبع : گواهینامه رانندگی |الزامی نبودن کارت پایان خدمت سربازی برای اخذ گواهینامه
برچسب ها : بیمه ,ثالث ,گواهینامه ,سربازی ,خسارات ,حقوقی ,خسارات وارد ,پیشین برخوردار ,قانون پیشین ,بیشتری نسبت ,کارت پایان ,تایید شورای نگهبان ,قانون پیشی